Mgr. Gabriela POPOVIČOVÁ

Mám v oblibě krásné věci a krásné lidi. Víte, jak to myslím. Řídím se heslem „Kdo cheš hýbat světem, hni napřed sám sebou.“ V mém poli zájmů je grafika, ilustrace, textilní tvorba a malování na obličej. Grafice se věnuji klasické i počítačové a mým nejoblíbenějším druhem je knižní značka nebo-li Ex Libris. Také se věnuji ilustrování jednotlivých listů i cyklů na různé témata. V textilní tvorbě mě nejvíc baví experimentování a (ne)tradiční vyšívání. Již skoro 10 let se věnuji malování na obličej (dětí i dospělých), většinou jde o narozeninové oslavy či různé netradiční akce. 

Studovala jsem Pedagogickou fakultu v Hradci Králové, obor Textilní tvorba a Grafická tvorba – multimédia. V roce 2017 jsem ukončila magisterské studium na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v oboru Výtvarná výchova – Pedogogika.

 

Na přelomu roků 2012-2013 jsem absolvovala půlroční zahraniční stáž díky programu Erasmus na polské Univerzitě Marie Curie-Sklodowské v Lublině, v oboru Grafika. V posledních letech jsem získala několik ocenění v grafice i textilní tvorbě, zařazení do katalogů a sbírek domácích i zahraničních institucí a absolvovala i několik výstav doma i v zahraničí, zejména v Polsku a Litvě.

Kromě umělecké sféry se zajímám o péči o zahradu, kde kromě (ne)obyčejných plodin pěstuji i bylinky. Zbožňuji děti a zvířata. Mám psa, kočky a chovám slepice. Miluji jízdu na kole, plavání a turistiku spojenou s cestováním a v neposlední řadě vaření.